بهترین دستگاه

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب

با وجود برندها و مدلهای مختلف از اجناس در بازار و سایتهای اینترنتی، انتخاب کردن یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت برای مصرف برای خانگی کار سختی به نظر می رسد. چرا که خریدار واقعا نمی داند باید به حرف چه کسی اعتماد کند و واقعا کدامیک از دستگاههای تصفیه آب خوب و کارآمد است.در اینجا ما شمارا راهنمایی می کنیم تا بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنید. آبی که برای استحمام یا گل و گیاهان مصرف می شود نیاز چندانی به تصفیه ندارد.چرا که اب لوله کشی برای این امورات کفایت می کند.اما برای آب آشامیدنی باید بسیار دقت کنیم و دستگاه مناسب برای تصفیه آب مصرفی برای آشامیدن را انتخاب نماییم.بنابراین به نکات زیر توجه فرمایید:

 مدل دستگاه تصفیه آب

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب ، فضای منزل خود را در نظر داشته باشید.اندازه فضایی که قرار است دستگاه در انجا گذاشته شود را در نظر بگیرید.
علاوه براین ، معمولا دو نوع مدل دستگاه تصفیه آب ، در بازار وجود دارد.مدل کیسی و مدل زیر سینکی.مدل کیسی ، مدلی است که معمولا در معرض دید است ولی همانطور که از نام مدل زیرسینکی مشخص است ، این مدل دستگاه تصفیه آب ، در زیر ینک ظرفشویی آشپزخانه قرار می گیرد.بانابراین در هنگاه خرید تصمیمی بگیرید که با توجه به فضای موجود در آشپزخانه تان، کدام مدل برایتان بهتر است.
نکته مهم اینکه عملکرد هر دو دستگاه یکسان است.

اطمینان از اصل بودن کالا

معمولا دستگاه های تصفیه آبی که در بازار وجود دارند محصوی ایران، چین و تایوان می باشند.متاسفانه اجناس تقلبی در بازار زیاد است که بعد از مدت کوتاهی از کارکردن ، خراب می شوند.کالاهای با کیفیت و اصل معمولا ضمانت نامه و کارت گارانتی و همچنین خدمات پشتیبانی خوبی را دارند.بنابراین برای اینکه جنس تقلبی یا بی کیفیتی نصیبمان نشود بهتر است کالایی را که ضمانت نامه ندارد نخریم.
درضمن در مورد گارانتی هم توجه کنید که خدمات زیر را ارائه دهند:
مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش
شرایط گارانتی دستگاه تصفیه آب خانگی
تامین قطعات یدکی در صورت خرابی بعد از پایان زمان گارانتی
تامین فیلتر ها در مدت زمان خدمات پس از فروش

اطلاع از مکانیسم و روش تصفیه دستگاه تصفیه آب

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب ، بهتر است تا حدودی از شیوه های تصفیه آب توسط دستگاه های تصفیه ، مطلع شوید. انواع و اقسام روش های تصفیه آب وجود دارد .اما خوب است بدانید که بهترین روش تصفیه آب ، روش اسمز معکوس می باشد.روشی که در ساختار گیاهان هم وجود دارد و طی یک فرایند شش مرحله ای ، آلودگی های احتمالی موجود در اب را حذف می کند .بنابراین توصیه می شود دستگاهی را تهیه کنید که با مکانیسم اسمزز معکوس ، کار می کند.

دارا بودن برچسب انرژی و گواهی های استاندارد

دقت کنید که دستگاه تصفیه آب انتخابی شما حتما برچسب انرژی و استاندارد را داشته باشد. علاوه براین باید توجه کنید که دستگاه مورد نظر ، گواهی نامه هایی که نشان دهنده کیفیت بالا و بهداشتی بودن دستگاه تصفیه آب است را داشته باشد.
یکی از مهمترین گواهینامه های ، گواهینامه NFS بنیاد ملی بهداشت می باشد که دستگاه مورد نظر ما حتما باید داشته باشد.برای اظمینان از این که آیا دستگاه تصفیه آب انتخای شما واقعا دارای این گواهینامه می باشد یا نه ، می توانید به سایت خود شرکت سازنده دستگاه و یا سایت NFS مراجعه کنید.

 اطلاع از مشخصات مکانیکی دستگاه

دستگاه تصفیه آب از اجزای مختلفی تشکیل شده است.بهتر است قبل از اقدام به خرید ، ازاطلاعات مختصری درباره مکانیک و اجزای دستگاه های تصفیه آب داشته باشید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
یک دستگاه تصفیه آب معمولا از اجزای زیر تشکیل شده است:
فیلتر، هوزینگ، پمپ، سوئیچ محافظ پمپ، مخزن دستگاه، شیر برقی یا چهار راهی ،سوئیچ قطع کننده فشار بالا دستگاه ،شیر برداشت ،اتصالات و شلنگ.
در مورد هر کدام از این اجزا در مقاله جداگانه ای اطلاعات خوبی را برایتان اماده کرده ایم که می توانید به بخش معرفی اجزای دستگاه تصفیه آب در همین وب سایت مراجعه فرمایید.

نظرات مصرف کنندگان را بشنوید.

معمولا هر کالایی که کیفیت خوب و کارآیی بالایی داشته باشد ، کیفیت خود را در طی زمان نشان می دهد.بسیاری از افراد هستند که خیلی قبل تر از شما از دستگاه تصفیه آب استفاده کرده اند.اگر چنین کسانی را در دوستان و آشنایان دارید که قبلا از دستگاه تصفیه آب استفاده کرده اند و یا در حال حاضر از آن استفاده می کنند ، میزان رضایتمندی انان را جویا شوید و نظرات و پیشنهادات آنها را در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی خود جویا شوید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید