گیاهان تصفیه کننده هوا

دستگاه تصفیه هوای ارزان

تصفیه هوای خانه با ۱۰ گیاه آپارتمانی

هفت گیاه زنبق، بامبو، آفتابگردان، بگونیا، آلوئه ورا، داوودی و آگلونما، بیشتر از یک گیاه هستند.

گلهایی مخصوص آپارتمان که علاوه بر زینت دادن به فضای خانه،می توانند به عنوان تصفیه کننده هوا هم عمل کنند.

این گیاهان را به راحتی می توان در آپارتمان نگهداری کرد و حتی پرورش داد.

از بین گیاهان آپارتمانی که ذکر شد، گیاه بامبو ، نیاز به رسیدگی کمتری دارد اما بیشترین اثر را از بابت تصفیه هوا و پاکیزگی هوای محیط خانه برعهده دارد.

۱) آگلونما، فیلتر هوا

همیشه سبز، تصفیه کننده هوا
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

به گیاه آگلونما ، فیلتر هوا هم می گویند.

چون اثر بسیار زیادی و مثبتی در تصفیه هوای محیط خانه دارد.

این گیاه در تمام قسمتهای خانه به ویژه در نقاط کم نورو سرد خانه به خوبی رشد می کند.

گیاه همیشه سبز آگلونما ، دارای عمری طولانیست.

۲) آلوئه ورا، گیاه چندمنظوره

آلوئه-ورا، تصفیه کننده هوا

معمولا گیاه آلوئه ورا ، را خانمها برای زیبایی پوست خود استفاده می کنند.
اما شاید جالب باشد که بدانید این گیاه یکی از بهترین تصفیه کننده های هوای محیز های بسته مانند منزل است.                        گیاه آلوئه ورا ، گازهای سمی محیط خانه را جذب می کند. و هر چقدر که برگ های آن گوشتی تر باشد، اثرش هم بیشتر خواهد بود.

۳) زنبق، جارو برقی هوا

زنبق، تصفیه کننده هوا

زنبق گیاه مختص فصل بهار است.اما می توان آن را در گلدان کاشت و در خانه از آن هم به عنوان زینت و هم به عنوان تصفیه کننده هوا استفاده کرد.                                                                                                                         به زنبق ، جارو برقی هوا هم می گویند چرا که گازها و ترکیبات سمی موجود در هوا مانند بنزن را جذب می کند.                     می توان پیاز این گیاه را خرید و در گلدان کاشت و در محلی که نور آقتاب به صورت غیر مستقیم نتابد، نگهداری کرد.

۴) بامبو، با قد یک و نیم متری

بامبو، تصفیه کننده هوا
بامبو

گیاه بامبو ، بهترین گیاه تصفیه کننده هواست.                                                                                            و به خاطر ایجاد رطوبت ، برای اتاق خواب کودکان بسیار مناسب و مفید است.                                                      برای ازدیاد این گیاه ، به راحتی می توانید از قسمت گرده ساقه آن را بریده و داخل آب و گلدان شیشه ای بگذارید..

۵) آفتابگردان، ویژه اتاق خواب

آفتابگردان، تصفیه کننده هوا

گل آفتابگردان، علاوه بر اینکه بسیار زیباست ، باعث تولید اکسیژن زیادی در فضای خانه می شود.                                  البته نوعی از آفتابگردان به نام ژربرا Gerbera daisy ، بهتر است.                                                               این گیاه به نور احتیاج دارد و تقریبا یک روز در میان آن را آبیاری کنید.

۶) بگونیا

از بگونیا هم می توان برای تصفیه هوای خانه استفاده کرد.                                                                            این گیاه که اغلب مختص تابستان است، به نور مستقیم آفتاب احتیاج دارد و ترکیب های سمی موجود در هوا را جذب می کند و در تصفیه هوای خانه اثر بسیار خوبی دارد.

۷) داوودی، گل روزهای سخت

داوودی، تصفیه کننده هوابه گل داوودی گل روز های سخت گفته می شود.                                                                                          این گیاه بسیار زیبا علاوه بر جذب آلودگی ، می تواند بوی نامطبوع ناشی از برخی مواد شوینده،و بوی رنگ را از بین ببرد..

۸) گل شمشیری

گل شمشیری، تصفیه کننده هوابه این گیاه ، زبان مادرشوهر هم می گویند.                                                                                              به نور کمی جهت رشد نیاز دارد.                                                                                                        این گیاه،یک تصفیه کننده هوای بسیار خوبی می باشد زیرا دی اکسید کربن موجود درهوا را می گیرد واکسیژن را به محیط می دهد.      همچنین آلودگی هایی مانند بنزن هوا را هم از بین می برد.

۹) کلوروفیتوم برگ گندمی یا گیاه عنکبوتی

گل عنکبوتی، تصفیه کننده هوابرگهای این گیاه مانند علف می باشد و آویزان می شود.                                                                                این گیاه که سریع رشد می کند ، نگهداری آن بسیار آسان است و برای کسانی که آشنایی چندانی با باغبانی و گل و گیاه ندارند ، گزینه بسیار خوبی می باشد.                                                                                                                    همچنین باعث حذف مولکول های آلوده هوا مانند بنزن می شود.

۱۰) نخل

نخل، تصفیه کننده هوانخل راپیس به دلیل اینکه به رطوبت و نور کمی برای رشد نیاز دارد ، یه گیاه آپارتمانی و زینتی محسوب می شود و یه گیاه عالی برای تصفیه هوای خانه می باشد.این گیاه ، آمونیاکی که در هوا وجود دارد را جذب کرده و از بین می برد.

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید