بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا از نظر ناسا

در طی سالهای اخیر، با افزایش آلودگی هوای شهرهای بزرگ و حتی برخی شهرای کوچک، شاهد انواع و اقسام تبلیغات دستگاه های تصفیه هوا هستیم.البته این دستگاهها در جای خود بسیار خوب و مفید می باشند.

در اینجا می خواهیم دستگاه تصفیه هوای ارگانیکی را معرفی کنیم که بدون استفاده از برق یا باطری و بدون هیچ گونه آلودگی صدایی، کارش را به بهترین نحو انجام می دهد .

همچنین  عوارض احتمالی دستگاه های تصفیه الکتریکی را ندارند. در ضمن بسیار ارزان و در دسترس همه قشرها هم می باشد.

گیاهان آپارتمانی

بله! گیاهان آپارتمانی ، بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا هستند.  گیاهان علاوه بر اینکه جنبه زینت و زیبایی دارند و به عنوان زینت خانه و محل کار استفاده می شوند ، می توانند در بهبود کیفیت هوای تنفسی هم تاثیر بگذارند.

برخی از این گیاهان و گلدان ها ، به طور خاص تری به عنوان تصفیه کننده هوا عمل می کنند.
بیشتر زمان زندگی روزمره بخش بزرگی از انسان‌ها ، در خانه و محل کار می‌گذرد.

بنابراین حصول اطمینان از استانداردهای مورد قبول هوایی که نفس می‌کشیم همواره دغدغه مهم خانواده‌ها، مدیران و دانشمندان است.

براساس تحقیقات ناسا ، به ازای هر ۹ متر مکعب هوای فضای بسته (هوای داخلی) ، یک گلدان گیاه آپارتمانی، می تواند بسیاری از آلاینده هایی که در محیط هستند، تصفیه کنند.

همچنین پژوهش ها نشان می دهد که میکرو ارگانیسم هایی که در خاک این گیاهان وجود دارند ، می توانند بنزن موجود در هوا جذب و هوای اتاق را از وجود بنزن(که یه ماده سمی می باشد) تصفیه کنند.
در عکس زیر گیاهان مورد تایید ناسا را جهت تصفیه هوا مشاهده می کنید.

گیاهان تصفیه کننده هوا
گیاهان تصفیه کننده هوا

توجه:  چنانچه حیوان خانگی دارید و قصد تهیه هر کدام از این گیاهان را دارید، قبل از آن با دامپزشک مشورت کنید . چون بعضی از این گیاهان ممکن است برای گربه، سگ و بعضی دیگر از حیوانات خانگی سمی باشد.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید